Laupäev, 13. november 2021

KAVALAN Oloroso Sherry Oak

Teine Kavalan linnaseviski on küpsenud eks-oloroso šerri vaatides. Siinmaitstav on pärit 5cl minipudelitest, mis villitud 21.06.2018.Kavalan Oloroso Sherry Oak, 54,0% nc, ncf

Aroom: jõuline kuiv šerrisus à la Aberlour a´bunadh või Glenfarclas 105. Soe nahk ja magushapukas puuviljasus. Meeldiv aroom, kuid üsna intensiivselt šerrine (kus on viski?). Paar tilka vett avab, veidi aromaatsem. Karamelliseeritud suhkur, kuivatatud puuviljad, kreemisem ja magusam.

Maitse: tugevalt šerrine, üsna terav ja kuiv alguses. Teisel mekkimisel kreemisem, veidi vanilli, martsipan, rosinad. Üsna hästi suud kattev ja meeldiv keskosa. Veega lahjendatult märksa õhem ja lihtsam.

Lõpp: lühike kuni keskmine pikkuselt. Väga kuiv ja tammine. Ülekaramelliseeritud suhkur, järelmekis mõrkjas kohv. Veega lahjendatult veidi magusam, kuid lihtsam ning siiski pigem jääb kuivapoolseks.

Hinnang: C+

Hea viski ja võrreldes ex-Bourbon Kavalaniga mulle meelepärasem. Lahjendamatult parem, kuna vesi toob viski tegeliku nooruse ja lihtsuse esile. Kavalani viskide kiire küpsemine koos suure „inglite osaga“ tundub ära võtma linnaseviski „hinge“ ja jätma alles pigem küpsemiseks kasutatud vaatide endise sisu poolt domineeritud üsna tühja kesta – olgu selleks burboon või oloroso šerri.