laupäev, 13. mai 2023

GLEN KEITH 21 yo DL 1993/2015

Siinmaitstav Glen Keith on destilleeritud septembris 1993, küpsenud taastäidetud hogshead vaadis #10793 ning villitud Douglas Laing poolt Old Particular seerias 21-aastasena mais 2015 kokku 270 pudelit. Maitstav on pärit 3cl näidispudelist.Glen Keith 21 yo Douglas Laing Old Particular 1993/2015, 51,5% nc, ncf

Aroom: alguses kergelt kuiva noodiga värskelt valminud linnased. Siis värske ja magus puuviljasus. Rohelised õunad, tsitrused, ananass, veidi banaani. Meekärg. Klaasis seistes kerge toffee ja vanill ning veidi ehk isegi martsipani.

Maitse: suutundelt ümar ja mesine. Ohtralt puuviljane ja magusa poole kalduv, kuid samas mitte liigselt. Tsitrused, kerge ingver koos mõningase rohususega annavad meeldiva särtsaka noodi. Iseenesest lihtne, kuid väga heas tasakaalus ja paarikümneaastase vaadis küpsemise mõju hästi demonstreeriv linnaseviski.

Lõpp: üsna pikk. Veidi vanilli, kuid peamiselt värske puuviljasus, tsitrused, mahlane magus apelsin ja õunad.

Hinnang: B+

Väga meeldiv ohtra puuviljasusega delikaatne Speyside piirkonnale tüüpiline linnaseviski. Viisakas ja tagasihoidlik ilma suurema kärtsu-mürtsuta. Seda võiks vaikselt mekkima jäädagi.