Pühapäev, 24. oktoober 2021

HIGHLAND PARK CS Release No.1

See on Highland Park poolt esimene laiemalt ja suuremas koguses villitud vaadikanguses viski. Viski on küpsenud šerriga viimistletud Ameerika tammest vaatides ning müüki toodi see 2020. aasta suve lõpul. Nüüdseks on villitud juba ka Release No.2 (63,9%). Maitstav on pärit 5cl näidispudelist.Highland Park Cask Strength Release No.1, 63,3% nc, ncf

Aroom: üsna suletud algus, siis magus karamell ja eelkõige nahk. Teravalt ninna lõikav kui nina liiga lähedale ja sügavale klaasi pista. Kergelt ka hapukas, klaasis seistes avaneb pisut – õun ja toffee. Veega lahjendatult magusam ja teraviljasem, endiselt nahk, kuid nüüd ka tubakas ning üsna kerge, kuid siiski selgelt tajutav muldne suitsusus.

Maitse: magus ja samas oodatult terav ja ründav. Oma intensiivses teravuses siiski kuidagi õhuke, kuna maitsed ei tule kõrge kanguse alt esile. Veega lahjendades tugevalt soolakas teraviljasus koos sidrunimahlaga. Suutundelt jääb siiski pigem õhukeseks.

Lõpp: pikk ning kasvavalt soolane, mis pikalt kestes võtab juurde kergelt metallise (teras) meki.

Hinnang: C+

Hea viski, kuid samas ei midagi erilist ega rikkalikku. Aroom parim osa. Ootamatu on ebakõla aroomi ja maitsete vahel. Lahjendamatult liiga terav ja ründav. Samas veega lahjendades on raske õiget vahekorda määrata, et saavutada hea tasakaal aroomi ja maitse vahel. Pakendil olev iseloomustus „Robust & Intense“ peab paika.